Mercedes-Benz

eVito Tourer

Účinný elektrický pohon v kombinaci s osvědčenými přednostmi vozidla.

Až 361 km1, 2 jízdy bez emisí.

eVito Tourer PRO je stejně funkční, bezpečný a komfortní, jak jste zvyklí u vozidla Mercedes-Benz Vito. Jeho vysoce výkonný elektromotor má výkon maximálně 150 kW (204 k) [Mercedes-Benz eVito Tourer PRO s registrací jako osobní vozidlo (M1): Spotřeba elektrického proudu v kWh/100 km (kombinovaná spotřeba): 27,9 - 27,8; emise CO2v g/km (kombinované emise): 0.]1 [*] a točivý moment až 365 Nm.

S dojezdem až 360 km 12s ním můžete směle jezdit i mimo město. Využitelná kapacita akumulátoru činí dle výběru 60 kWh nebo 90 kWh a u rychlonabíjecí stanice s příplatkovým nabíjecím výkonem až 80 kW 3 (vysokonapěťový akumulátor s 60 kWh) nebo 110 kW (vysokonapěťový akumulátor s 90 kWh) ho lze z 10 na 80 % nabít za cca 45 minut 4.  Velkorysý vnitřní prostor s až 8 místy plus řidič není v důsledku elektrického pohonu nikterak omezen.

1 Spotřeba elektrického proudu a dojezd byly zjištěny na základě nařízení 2017/1151/EU (WLTP).

2 Skutečný dojezd navíc závisí na individuálním způsobu jízdy, silničních a dopravních podmínkách, venkovní teplotě, používání klimatizace/topení atd. a může se příp. lišit.

3 Maximální nabíjecí výkon na nabíjecích stanicích DC s napájecím napětím 400 V, proud 300 A; maximální nabíjecí výkon závisí na různých faktorech, jakými jsou např. okolní teplota, teplota akumulátoru a stav nabití akumulátoru na začátku nabíjení. 

4 Minimální doba nabíjení z 10 až na 80 % za optimálních podmínek na nabíjecích stanicích DC s napájecím napětím 400 V, proud 300 A; doba nabíjení se může lišit v závislosti na různých faktorech, jakými jsou např. okolní teplota a teplota akumulátoru a při použití přídavných vedlejších spotřebičů jako topení.

Používání elektrické energie co nejefektivnějším způsobem.

Inteligentní provozní strategie zaručuje co nejúčinnější využívání energie: Pomocí 3 jízdních programů „E+“, „E“ a „C“ i 5 rekuperačních stupňů „D– –“, „D–“, „D“, „D+“ a „D Auto“ můžete optimalizovat spotřebu elektrické energie a tím i dojezd. Během rekuperace je energie získávána zpět díky rekuperaci. V rekuperačním stupni „D Auto“ vám pomáhá automaticky aktivovaný asistent ECO při optimálním využívání nabití akumulátoru. Automaticky přizpůsobuje rekuperační stupeň jízdní situaci.

eVito Tourer

Kompetentní podpora pro uvolněnou jízdu.

Nabídka asistenčních systémů pro eVito Tourer PRO je v segmentu středně velkých dodávek příkladná. Během jízdy, v náročných situacích a při parkování a manévrování jsou řidiči k dispozici vyspělé asistenční systémy, které mu usnadňují činnost a díky nimž je jízda bezpečnější.

eVito Tourer