Mercedes-Benz

Bezpečnost

Jízda na elektrický pohon s bezpečností na úrovni Mercedes-Benz.

Asistenční systémy nejnovější generace

EQC Vás podporuje v téměř každé jízdní situaci, aby Vám usnadnilo řízení zejména na dlouhých trasách.

Sada jízdních asistentů

Vydejte se na cestu k autonomní jízdě: nejmodernější systémy Vám poskytnou podporu přiměřeně situaci při regulaci rychlosti, řízení, změně jízdního pruhu, ale i při nebezpečí kolize. Riziko nehody se snižuje – cestující a účastníci silničního provozu jsou účinně chráněni. Do svého cíle tak dorazíte pohodlně a bezpečně.

Asistent sledování mrtvého úhlu

Asistent sledování mrtvého úhlu za Vás pozorně sleduje situaci – zejména pokud aktivujete směrová světla. Systém Vás tak může opticky a akusticky varovat před bočními kolizemi s jinými účastníky silničního provozu v mrtvém úhlu. Systém zůstává bdělý i po jízdě a upozorní Vás v případě, že otevřete dveře v nesprávném okamžiku.

Asistent dopravního značení

Pomáhá Vám zachovat si přehled: asistent dopravního značení může díky inteligentnímu propojení údajů z kamery a mapových dat nejenom rozpoznávat omezení rychlosti, zákazy předjíždění a jejich ukončení. Zobrazuje i zákazy vjezdu a varuje Vás před jízdou v protisměru.

Aktivní asistent rychlostního omezení

Aktivní asistent rychlostního omezení Vám pomůže dodržovat rychlostní omezení také v nepřehledných situacích. Kamera značení rozpozná rychlostní omezení, které automaticky převezme aktivní asistent udržování odstupu DISTRONIC a nastaví ho jako požadovanou rychlost – pro vyšší bezpečnost a komfort jízdy.

Parkování

Jede na elektřinu, parkuje automaticky.

Aktivní parkovací asistent se systémem PARKTRONIC

Parkovací asistent PARKTRONIC Vás podporuje při parkování a pojíždění. Ultrazvukové snímače sledují oblast před Vaším vozidlem a za ním. Optické a akustické pokyny Vám pomohou lépe odhadnout odstup od rozpoznaných překážek a vyvarovat se nepříjemným škodám vzniklým při parkování.

Sada pro parkování s kamerou 360°

Suverénní manévrování, přesné parkování: díky výhledu do všech stran bez problémů zvládnete zaparkovat i na úzká nebo křivolaká parkovací místa. S kamerou 360° máte přehled o všem kolem Vašeho vozidla. Virtuální pohled z ptačí perspektivy Vám inteligentním způsobem ukazuje, kde se nacházíte.

Komplexní bezpečnost

Ochrana před nehodou, během ní a po ní.

Aktivní brzdový asistent

Aktivní brzdový asistent Vám může pomoci zamezit nehodám v důsledku najetí zezadu a kolizím s chodci a cyklisty pohybujícími se v příčném směru. Kromě varovné funkce odstupu a varování před nárazem nabízí také podporu při brzdění přiměřenou situaci v případě, že brzdíte příliš slabě. Jestliže nereagujete, může zahájit nezávislé nouzové brzdění.

Systém PRE-SAFE®

Systém PRE-SAFE® pro Vás využívá čas před hrozící nehodou. Řada opatření přitom může snížit zatížení cestujících vznikající při nehodě. Inovativní systém PRE-SAFE® Sound generuje z reproduktorů šum a vyvolává ochranný reflex lidského ucha: Váš sluch přestane na krátkou dobu vnímat, čímž se chrání před škodlivými hlasitými zvuky nárazu.

Ochrana vozidla URBAN GUARD Plus*

Sada ochrany vozidla URBAN GUARD Plus nabízí kompletní monitorování. Zahrnuje ochranu proti vloupání a odcizení vozidla a také ochranu proti odtažení, která dokáže rozpoznat změny polohy vozidla. Optické a akustické varování se spustí také v důsledku pohybů v interiéru. Lokalizace odcizených vozidel zvýší možnost, že získáte svůj majetek zpět. Pomoc při odcizení vozidla navíc zvyšuje šanci, že se k Vám Váš majetek dostane zpět.